28 Μαρ 2010

Δόξα Δράμας - Ρόδος 2-1

Παρόλο που προηγήθηκαν τα ελάφια δεν τα κατάφεραν τελικά να φύγουν από την Δράμα με θετικό αποτέλεσμα. Στο 8' λεπτό μετά από κόρνερ του Luziano ο Κακλαμάνος με τακουνάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 0-1. Αλλά η Ρόδος δεν μπόρεσε να κρατήσει το αποτέλεσμα και μετά από 8' σε μια σέντρα φάουλ (στημένη φάση πάλι , όπως πάντα) πετάχτηκε ο αντίπαλος επιθετικός και έκανε το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την καλή εμφάνιση η Ρόδος δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ουσιαστικό .
Στο 70' σε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Παναγιωτόπουλος δεν μπόρεσε να αποκρούσει και έτσι έγινε το 2-1 που ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

ΡΟΔΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Villar (76' Αθανασιάδης), Μπιμπίρης, Δανάς, Luziano, Κόντης (50’ Zilvan), Καλλιμάνης, Pripou, Irala, Πελέκης (79' Παπαδημήτρης), Κακλαμάνος.