13 Δεκ 2010

Διακοπή λόγω βροχής

Στο 42' του πρώτου ημιχρόνου διεκόπη το παιχνίδι . Ο διαιτητής πήρε την απόφαση να διακόψει τον αγώνα στο 42' από την στιγμή που η μπάλα δεν αναπηδούσε αναγκάστηκε να το διακόψει για αύριο Τρίτη την ίδια ώρα . Η Ρόδος σε αυτά τα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου είχε την ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι αφού έχασε κλασικές φάσεις αρχικά με τον Μαραγκουδάκη ,στο 2' μετά από σέντρα του Γήττα , έπιασε κεφαλιά εξ'επαφής αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα . Η Ρόδος πίεζε συνέχεια την ομάδα των Χανιων αλλά με την πάροδο του χρόνου η βροχή ήταν όλο και μεγαλύτερης έντασης και δυσκολεύε τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών . Ο Κακλαμάνος στο 38' έχασε άλλη μια σημαντική ευκαιρία μετά από σέντρα του Γήττα και κεφαλιά του Σκαρλάτου η μπάλα στρώθηκε στον υψηλόσωμο επιθετικό αλλά από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα . Μετά από 7' ο αγώνας διεκόπη οριστικά για αύριο Τρίτη 14/12/2010 στις 15:00 μ.μ.