22 Ιαν 2012

Αγία Παρασκεύη - Ρόδος 0-0

Ισορροπημένο το παιχνίδι για τις δυο ομάδες στα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου, με τους ποδοσφαιριστές να προσπαθούν να διαβάσουν το παιχνίδι του αντιπάλου και να μην υπάρχουν ευκαιρίες.Οι φιλοξενούμενοι έκαναν τα πάντα προκειμένου να πλησιάσουν στην αντίπαλη εστία και να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα της Αγίας Παρασκευής αλλά οι διάδρομοι που οδηγούσαν στην εστία του Ντούφη, ήταν καλά κλειστοί.
Απο κει και έπειτα στο πρώτη μέρος δεν υπήρξε κάτι το αξιοσημείωτο εκτός απο μια διπλή απέκρουση του Ροδανάκη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζίτζη και δυο ευκαιρίες της Ρόδου, μια με τον Καλημέρη και μια με τον Καταπόδη οι οποίες περάσαν ανεκμετάλλευτες.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι εξακολουθούσε να έχει το ρυθμό του πρώτου, με τους δυο ποδοσφαιριστές να βλέπουν πρώτα την άμυνα τους και μετά το πως θα επιτεθούν , αλλά και να επιδύονται σε αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα.Στο 57’ η Ρόδος θα χάσει μια καλή ευκαιρία σε σούτ του Μιχάλη Φράγκου το οποίο κατέληξε λίγο έξω απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντούφη.Οι δυο ομάδες δεν έδειχναν επιθετικές διαθέσεις και το παιχνίδι χωρίς να έχει κάποια κλασσική ευκαιρία για τις δυο ομάδες καθόλη την διάρκεια του, έληξε στο 0-0.

ΡΟΔΟΣ: Ροδανάκης, Σότα, Καντιμοίρης, Δανάς, Κιλασίν, Θαμνόπουλος, Καλημέρης (65’ Kαρπαθάκης), Γκινής (86’ Παπαδόπουλος), Ορφανίδης (81’ Χατζηπαυλής), Φράγκος, Καταπόδης,