19 Φεβ 2012

Ρόδος - Αιγάλεω 1-3

Πραγματοποιώντας την χειρότερη φετινή της εμφάνιση, η Ρόδος γνώρισε την ήττα με 3-1 από το Αιγάλεω στο Δημοτικό Στάδιο.
 Στο πρώτο ημίχρονο  οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν και όσο κι αν ακούγεται οξύμωρο το 0-3 θεωρείται πλασματικό σκορ. Αυτό γιατί με τις ευκαιρίες που είχαν το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο. Η Αθηναϊκή ομάδα έβρισκε πολλούς χώρους στην επίθεση και απειλούσε πολύ συχνά τα καρέ του Ροδανάκη, πετυχαίνοντας τρία γκολ και σπαταλώντας σημαντικές ευκαιρίες. Τα ελάφια ανέβηκαν περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να μειώσουν με τον Καντιμοίρη στο 57΄ αλλά μέχρι εκεί. Το Αιγάλεω έλεγξε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το παιχνίδι, κράτησε το υπέρ του 3-1 και έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Ρόδο πετυχαίνοντας μια σπουδαία νίκη.

Ρόδος (Σάββας Ορφανίδης): Ροδανάκης, Καταπόδης, Καντιμοίρης, Κιλασίν, Πελέκης, Θαμνόπουλος (67’ Καλημέρης), Δανάς, Ορφανίδης (81’ Χατζηπαυλής), Φράγκος, Γεωργάς (46’ Διακοβασιλείου) , Γκινής.