11 Ιαν 2013

Πράσινη ανατροπή

Η Ρόδος επέστρεψε στις νίκες.
 Πέτυχε μια σπουδαία νίκη με ανατροπή αφού η ομάδα του Απόλλωνα προηγήθηκε στο σκορ στο 55' λεπτό.
Η ομάδα του Σάκη Ναλμπάντη αν και έπαιζε με δέκα παίχτες από το 60ο λεπτό λόγω αποβολής του Καλημέρη,αν και οι καιρικές συνθήκες ήταν πολύ κακές,βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ με δυο υπέροχα γκολ.
Στο 71΄ ο Σ. Καντιμοίρης ισοφάρισε με ωραία κεφαλιά σε 1-1 και στο 83΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Αμπελάς έκανε το 2-1 μέσα σε πανηγυρισμούς που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Ήταν ένα παιχνίδι μέσα σε  βαρύ αγωνιστικό χώρο που τα είχε όλα αφού ο Απόλλων Καλυθιών στο 1-1 έχασε πέναλτι.

Ρόδος (Σάκης Ναλμπάντης) Κουμέντος,Σκαφίδας,Σ Καντιμοίρης,Γκάιδας,Παπαδόπουλος(47΄ λ.τ Ριζόπουλος)Λερογιάννης,Κατσαράς,Διακοβασιλείου(36 λ.τ Παπασταμάτης)Καντιμοίρης Γ.,Καλημέρης.Ευγενικός(65' Αμπελάς)