18 Νοε 2013

Ρόδος-Ασπίδα 2-0

Άνετα η Ρόδος  κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ασπίδας Σαλάκου την οποία νίκησε με 2-0.
Τα «ελάφια» κατάφεραν να «καθαρίσουν» από το πρώτο ημίχρονο διάστημα στο οποίο σημείωσαν και τα δυο τους τέρματα.
Το 1-0 έγινε με ένα καλοζυγισμένο σουτ του Γιώργου Καντιμοίρη έξω από την περιοχή. Η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δεξί δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα του Λιάνι .
Λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, η Ρόδος κατάφερε να κάνει το 2 – 0 με πέναλτι του Αγαπητού Αμπελά. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Σταματης Καντιμοίρης όταν δέχθηκε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή.

ΡΟΔΟΣ: Ράτζα, Σώτα (46’ Καμπούρης), Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος, Σταμάτης Καντιμοίρης, Γκάιδας, Κουρέτας, Νικηταράς (55’ Αθηναίος), Γιώργος Καντιμοίρης, Αμπελάς (83’ Παπαστεφάνου), Ευγενικός