27 Φεβ 2014

Σάλακος-Ρόδος 1-1

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Ρόδος στη Σάλακο με αντίπαλο την τοπική Ασπίδα για το πρωτάθλημα της Α' τοπικής κατηγορίας.
Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και το αποτέλεσμα σε γενικές γραμμές κρίνετε δίκαιο.
Η Ρόδος είχε δοκάρι στο 8' με τον Παπαδημητρίου και την υπεροχή σε όλο σχεδόν το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν στο γήπεδο ποιο δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με γκολ που πέτυχαν στο 53' από μακρινή εκτέλεση φάουλ.
Η Ρόδος ισοφάρισε στο 70'.
Ο Σταμάτης Καντιμοίρης εκτέλεσε φάουλ και ο Γκάιδας \με κεφαλιά έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΡΟΔΟΣ: Μπιλιάς, Βιτσέντζος, Καμπούρης, Παπαδόπουλος, Σταμάτης Καντιμοίρης, Παπαδημητρίου, Γκάϊδας, Ταγκάεφ, Βασιλαράκης, Κουρέτας (60’ Γεωργάς), Γιώργος Καντιμοίρης