15 Φεβ 2014

Περίπατο η Ρόδος

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα η Ρόδος πέρασε σαν τρένο από την Ψίνθο επικρατώντας της τοπικής Δόξας με το επιβλητικό 0-4.
Η ομάδα του Ανδρέα Σταύρου ήταν κυρίαρχος σε ολόκληρο τον αγώνα αφού κυριάρχησε και στα ενενήντα λεπτά πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο χάνοντας μάλιστα αρκετές ακόμη ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.
Το σκόρ άνοιξε στο 23’ο Γιώργος Καντιμοίρης (0-1)  και στο 43’ ο Ευγενικός πέτυχε το (0 – 2).
Στο 50’ ο Παπαδημητρίου έκανε το (0 –3)  και το τελικό (0-4) διαμόρφωσε στο 65’ με ατομική ενέργεια ο Αμανατίδης.

ΡΟΔΟΣ: Ράντζα, Βιτσέντζος (80’ Βασιλαράκης), Καμπούρης, Φ. Παπαδόπουλος (73’ Μαλλιάκας), Σταμάτης Καντιμοίρης, Γκάϊδας, Κουρέτας, Παπαδημητρίου, Ταγκάεφ (48’ Αμανατίδης), Ευγενικός, Γιώργος Καντιμοίρης