10 Ιαν 2015

Με οδηγό τον Τσιούνη 2-0 η Ρόδος.

Σ ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας η Ρόδος είχε την ουσία και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας του αξιόμαχου Αστέρα Παστίδας με σκορ
2-0.
Η Ρόδος αφού πέρασε ένα ολόκληρο ημίχρονο χωρίς να μπορέσει να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενουμένων όταν σοβαρεύτηκε ήταν όλα απλά.
Με οδηγό για άλλη μια φορά τον πρώτο της σκόρερ  Απόστολο Τσιούνη ξεκλείδωσε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο την άμυνα του Αστέρα και έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για τη συνέχεια του αγώνα.
Πάντως η Ρόδος δεν εντυπωσίασε και στα επόμενα παιχνίδια που ακολουθούν θα πρέπει να δείξει άλλο πρόσωπο αφού ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια και από αυτά θα παιχτεί και η πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Τα γκολ
Στο 46’ ο Δήμας εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, ακολούθησε σύγχυση και ο Τσιούνης από πολύ κοντά έκανε το 1 – 0.
Στο 61’ ο Τσιούνης έφυγε από καθαρή θέση από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 2– 0

ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Ψωμιάδης, Ανυφαντής, Στ. Καντιμοίρης, Γκάιδας, Γεωργιάδης, Δαλκίδης (15’ λ.τ. Καμπούρης), Τσιούνης, Παυλίδης (70’ Ευγενικός), Χατζηβαλσάμης, Δήμας, Αλεξανδρίδης (61’ Σίμου)