18 Ιαν 2015

Επίδειξη δύναμης η Ρόδος

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε η Ρόδος μετά την επιβλητική νίκη που σημείωσε στο Βάτι με τον τοπικό Διαγόρα με σκορ 0-5.
Η Ρόδος από το ξεκίνημα του αγώνα είχε την υπεροχή έκλεισε τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει εύκολα την πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων.
 Αυτό έγινε λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42' όταν ο Δήμας με σουτ άνοιξε το σκορ.
Στην επανάληψη η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα στο 54' με τον Χατζηβαλσάμη,στο 62' με τον Γεωργιάδη,στο 79' με τον Στ. Καντιμοίρη ενώ τον χορό των γκολ έκλεισε στο 85' ο Τσιούνης.

Η Ρόδος αγωνίστηκε με τους :

Ψωμιάδης, Καντιμοίρης Στ, Ανυφαντής (60΄Καμπούρης), Γκάϊδας, Θεοδωρέλλης, Τρίγκας, Δήμας, Παυλίδης (70’ Ευγενικός), Γεωργιάδης, Τσιούνης, Χατζηβαλσάμης (63’ Αλεξανδρίδης)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Νίκες σε όλα τα μικρά τμήματα για τον ΑΣ Ρόδος με την νίκη της αγωνιστικής να πετυχαίνει με μεγάλη ανατροπή η ομάδα Ρόδος Α' στο παιδικό πρωτάθλημα.