16 Μαρ 2016

Διαγόρας-Ρόδος 0-1 στο ντέρμπι του εφηβικού

Η Ρόδος ήταν η νικήτρια στο εξ αναβολής ντέρμπι με τον Διαγόρα για την 12η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος με σκορ 0-1.
Ο αγώνας διεξήχθη στο κατάμεστο γήπεδο του Ε.Α.Κ με τυπικά φιλοξενούμενη την ομάδα της Ρόδου.Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό με τις δυο ομάδες να προσέχουν περισσότερο τα νώτα τους χωρίς να δημιουργούν κάποια σημαντική ευκαιρία στην αντίπαλη εστία.Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Γιώργου Μποσγανά μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο,είχαν την καθολική υπεροχή και από τα πρώτα λεπτά έδειξαν τις διαθέσεις τους με το οριζόντιο δοκάρι μετά από δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Φιλιππάκου.
Το γκολ για τα ελάφια ήρθε αμέσως μετά  με σκόρερ τον Τρέχα με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Η διατήρηση του 0-1 έμεινε μέχρι και το τελικό σφύριγμα του κυρίου Δουλγέρη που βρήκε τους παίχτες της Ρόδου να πανηγυρίζουν για την επιτυχία τους.